لیست 10تایی بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان + قیمت 1402

آشنایی با ارتودنسی دندان

ارتودنسی از تخصصی ترین رشته ها در حوزه دندانپزشکی است که با تمرکز بر رعایت استانداردهای زیبایی و بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته، اختلالات استوانه‌ای دهان را اصلاح کرده و زیبایی طبیعی دندان‌ها را بهبود می‌بخشد. به عنوان یکی از شهرهای پیشرو در ارائه خدمات ارتودنسی،کلینیک های ارتودنسی در اصفهان و دکتران متخصص ارتودنسی با قیمت‌های رقابتی و خدمات با کیفیت، توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌اند.

متخصصان ارتودنسی در اصفهان با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و روش‌های مدرن، به مشتریان خود خدماتی ارائه می‌دهند که علاوه بر اصلاح مشکلات عملکردی، به بهبود زیبایی دندان‌ها نیز کمک می کند. استفاده از اصطلاحات همچون “مرتب کردن دندان‌ها” با روش های مدرن باعث جذابیت بیشتر لبخند می شود.

در جستجوی بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان، مراجعه به کلینیک‌های معرفی شده در سایت ما و اطلاع از نظرات مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است. این مراکز با ارائه خدمات شفاف و مشاوره‌های کامل، به مشتریان خود اطمینان می‌دهند که در راه بهبود زیبایی و سلامت دندان‌ها همراهشان هستند.

نکته مهم دیگر، لزوم مراجعه به بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان در زمان مناسب است. شروع درمان ارتودنسی دندان در اصفهان در زمان مناسب نه تنها مدت درمان را کاهش می‌دهد بلکه از هزینه‌های اضافی نیز جلوگیری می‌کند. از این رو، مشاوره و ارزیابی اولیه با یک متخصص ارتودنسی به مراتب در بهبود سلامت دهان و دندان‌ها کمک‌کننده است.

در نهایت، بهترین متخصص ارتودنسی دندان در اصفهان به عنوان یک متخصص زیبایی دندان شناخته می‌شود. ایشان با دانش فنی و پزشکی خود، علاوه بر اصلاح مشکلات عملکردی، به بهبود جلوه ظاهری و زیبایی دندان‌ها نیز می‌پردازند. این رویکرد جامع، متخصص ارتودنسی را به‌عنوان یک متخصص چندجانبه معرفی می‌کند که به دو جنبه مهم سلامت و زیبایی دندان‌ها توجه دارد. در ادامه در مورد قیمت های ارتودنسی در اصفهان صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بدانید : لیست ۱۰ تایی بهترین متخصص روکش دندان در اصفهان

 

ارتودنسی دندان در اصفهان

 

لیست 10تایی بهترین دکتر و متخصص ارتودنسی دندان در اصفهان

1.دکتر فاطمه تیموری

دکتر تیموری در رشته دندانپزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مدرک خود را اخذ کرده است. ایشان دوره تخصصی ارتودنسی را نیز گذرانده اند. دکتر تیموری عضو هیات علمی بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. دکتر فاطمه تیموری یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان است.

 • آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، ساختمان تیراژه، طبقه 4، واحد 12
 • شماره تماس: 03136269021

 

2.دکتر فریناز شیربان

 دکتر شیربان در دانشگاه اصفهان تحصیل کرده اند. ایشان پس از پایان دوره عمومی، تخصص خود را در رشته رشته ارتودنسی در دانشگاه اصفهان اخذ کردند. دکتر شیربا دارای بورد تخصصی ارتودنسی هستند. دکتر فریناز شیربان از بهترین متخصصان ارتودنسی در اصفهان هستند.

 • آدرس: اصفهان، توحید میانی، نرسیده به چهارراه مهرداد، جنب بانک سپه، ساختمان مینیاتور، طبقه 3
 • شماره تماس: 03136274363

 

3.دکتر نسیم اثناعشری

 دکتر اثناعشری دارای بورد تخصصی ارتودنسی نیز می باشند. دکتر اثناعشری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اصفهان می باشند. مطب ایشان از پیشرفته ترین تجهیزات در کار خود استفاده می شود. دکتر نسیم اثناعشری جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان هستند.

 •  آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، نبش کوچه شماره 31، طبقه فوقانی داروخانه، ساختمان پزشکی توحید، طبقه 1، واحد 111
 • شماره تماس: 03136266599

 

4.دکتر سوسن صادقیان

دکتر صادقیان متخصص ارتودنسی دندان و عضو هیات علمی دانشگاه می باشند. دکتر صادقیان کلیه امور مربوط به ناهنجاری های دهان و فک را درمان می کنند. در مطب ایشان از به روزترین تکنیک ها استفاده می شود. دکتر صادقیان به دلیل تخصص و خوش برخوردی یکی از محبوب ترین دکترهای ارتودنسی در اصفهان می باشند.

 • آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، رو به روی زمزم، مجتمع پارسیان، طبقه 1، واحد 304
 • شماره تماس: 03136240198

 

5.دکتر محمدعلی ناصری

 دکتر ناصری دوره تخصصی ارتودنسی را در دانشگاه جندی شاپور اهواز گذرانده اند. دکتر ناصری دارای بورد تخصصی ارتودنسی می باشند و در گذشته عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بوده اند. دکتر محمدعلی ناصری جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان می باشند.

 • آدرس: اصفهان، چهارراه پلیس، توحید جنوبی، نبش کوچه کاویان، ساختمان ژیوار، طبقه 1، واحد 104
 • شماره تماس: 03131313845

 

6.دکتر مهدی رفیعی

 دکتر رفیعی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و عضو هیات علمی دانشگاه هستند. ایشان همیشه قبل از انجام کار، کلیه مشاوره های لازم را به شما می دهند و مناسب ترین نوع درمان را برای شما انتخاب می کنند. استفاده از مدرن ترین تکنیک ها در کار و دقت زیادی به جزئیات از مشخصه های کار دکتر رفیعی است. دکتر مهدی رفیعی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان می باشند.

 • آدرس: اصفهان، توحید میانی، جنب بانک پاسارگاد، مجتمع نگار 1، طبقه 2
 • شماره تماس: 03136260223

 

7.دکتر حسین شصت فولادی

 دکتر فولادی متخصص ارتودنسی دندان می باشند و در دانشگاه اصفهان تحصیل کرده اند. ایشان دارای 14 سال سابقه کاری و دارای بورد تخصصی ارتودنسی نیز می باشند. دکتر حسین شصت فولادی جزو یکی از بهترین دکترهای ارتودنسی در اصفهان هستند.

 •  آدرس: اصفهان، شریعتی غربی، مجتمع ایران زمین، طبقه 3
 • شماره تماس: 03136269652

 

8.دکتر علیرضا عمرانی

دکتر عمرانی متخصص ارتودنسی دندان و عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. ایشان علاوه بر استفاده از جدیدترین و مدرن ترین تکنیک ها و تجهیزات در کار خود بسیار خوش برخورد نیز می باشند. دکتر علیرضا عمرانی جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان می باشند.

 • آدرس: اصفهان، خیابان شیخ صدوق شمالی، حدفاصل پل میر و خیابان کاخ، ساختمان پل،طبقه 1
 • شماره تماس: 03136618871

 

9.دکتر محمدعلی کلانتر معتمدی

دکتر معتمدی دوره تخصصی ارتودنسی خود را در دانشگاه تمپل فیلادلفیای آمریکا گذرانده اند و در گذشته ریاست هیات مدیره انجمن ارتودنتیست های ایران را بوده اند. ایشان همچنین سرپرست بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه اصفهان هستند. دکتر محمدعلی کلانتر معتمدی جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان می باشند.

 •  آدرس: اصفهان، خیابان فیض، خیابان رحیم ارباب، نبش بن بست 4، ساختمان میداس، طبقه 2
 • شماره تماس: 03136624671

 

10.دکتر داریوش داوری

دکتر داوری متخصص ارتودنسی و دارای دکترای حرفه ای دندانپزشکی می باشند. دکتر داوری با کد 42360 عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند.کتر داوری کلیه امور را با دقت بالا و برخورد خوش انجام می دهند. دکتر داریوش داوری جزو یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان می باشند.

 •  آدرس: اصفهان، میدان فیض، ابتدای خیابان میر، مجتمع گلستان، طبقه 1
 • شماره تماس: 03136641578

 

متخصص ارتودنسی دندان در اصفهان

 

دانستنی هایی درباره ی ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان (Orthodontics) یکی از شاخه‌‌ها و تخصص های دندانپزشکی (dentistry) است. دندانپزشکان در این تخصص، به درمان عدم هماهنگی فک و عدم جفت شدن دندان ها می‌پردازند، که اصطلاحاً به آن مال اکلوژن (malocclusion) نیز گفته می‌شود. ارتودنسی علاوه بر بهبود عملکرد دهان و دندان، به زیبایی صورت نیز کمک می‌کند و بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان یک متخصص ارتودنسی بر اساس شرایط و نیازهای هر فرد درمان های لازم را انجام می‌دهد. در ادامه به بیان ساده شرح می دهیم که ارتودنسی چیست و شما را با انواع روش‌های آن و اینکه ارتودنسی دندان برای چه کسانی مناسب است آشنا می‌کنیم .

بیشتر بدانید : لیست ۱۰ تایی بهترین دکتر و متخصص کامپوزیت دندان در اصفهان

مزایای ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان یکی از تخصص های دندانپزشکی است که در آن به تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری‌ها، نامنظمی ها و ناهماهنگی های دندان ها و فک ها می‌پردازند و با صاف و مرتب کردن دندان ها، باعث بهبود طرح لبخند، سلامت دهان و دندان و در نهایت زیبایی افراد می‌شود .ارتودنسی دندان یکی از قدیمی‌ترین شاخه های دندانپزشکی است , fارتودنسی شامل چه درمان‌هاییست؟ متخصصین ارتودنسی، برای برطرف کردن طیف وسیعی از مشکلات بیماران صحیح آن بهتر است به بهترین متخصص ارتودنسی دندان در اصفهان مراجعه کنید. خدماتی که مراجعه کنندگان در زمان ارتودنسی دندان دریافت می‌کنند. شامل موارد زیر می شود:

 • از بین بردن فاصله بین دندان ها
 • تراز کردن قسمت فوقانی و تیپ دندان ها
 • صاف کردن مشکل کج درآمدن دندان دائمی
 • بهبود گفتار یا توانایی جویدن
 • بهبود سلامت طولانی‌مدت لثه ها و دندان ها
 • جلوگیری از ساییدگی بیش از حد و طولانی مدت یا آسیب‌دیدگی دندان‌ها
 • درمان مشکلات مربوط به بایت یا روی هم قرار گرفتن دندان ها

در درمان و رفع مشکلات مربوط به تراز نبودن فک بالا و پایین روش های درمانی به کار گرفته شده توسط متخصص می‌تواند ظاهر دندان‌ها را بهبود ببخشد و سلامتی آن‌ها را تضمین کند. متخصص ارتودنسی برای دستیابی به اهداف مد نظرش، از انواع روش ها و ابزار مختلف ارتودنسی دندان استفاده می‌کند که در قسمت های بعد با آن ها آشنا می شوید.

 

 

افراد مناسب برای ارتودنسی دندان

 تمام افرادی که دارای نامنظمی و عدم هماهنگی دندان‌ها و فک و یا اصطلاحا مال اکلوژن هستند، به درمان های ارتودنسی دندان نیاز دارند. اگر فک و دندان‌ها به درستی رشد نکنند و در موقعیت نرمال و طبیعی قرار نگیرند، شرایطی به نام مال اکلوژن را ایجاد می‌کنند. در مال اکلوژن دندان ها کج می‌شوند و موقعیت نامناسبی به دست می آورند. مال اکلوژن بیماری نیست و بر سلامت جسمی تأثیری ندارد. این وضعیت یک تغییر در موقعیت طبیعی دندان ها است. با این وجود، هرچند که این وضعیت بیماری تلقی نمی شود، ممکن است روی ظاهر صورت و دندان ها تأثیر بگذارد و منجر به بروز احساساتی مثل خجالت زدگی، کاهش اعتماد به نفس و حتی افسردگی شود و یا روی توانایی خوردن غذا و گفتار نیز تاثیر بگذارد. عموما افرادی که مشکلات زیر را دارند نیاز به ارتودنسی دندان دارند:

 • بیرون زدگی دندان ها و یا اورجت دندان های جلویی (Protruding front teeth)
 • نامرتب بودن دندان ها و به هم ریختگی یا کراودینگ (Crowding)
 • وجود دندان نهفته
 •  عدم تقارن دندان ها (Asymmetrical teeth)
 • دیپ بایت یا جلو زدگی دندان های فک بالایی (Deep bite)
 • ریورس بایت (Open bite)
 • نیش باز یا اپن بایت (Open bite)
 •  آندر بایت (Underbite)
 • کراس بایت (Crossbite)
 •  وجود فاصله بین دندان ها (Spacing)

 

انواع ارتودنسی دندان

 ارتودنسی دندان انواع مختلفی دارد که می‌تواند شامل چند تقسیم بندی مختلف شود، اما برای درک بهتر، ما در اینجا بر اساس نوع ابزار و عملکرد آنها تقسیم بندی می کنیم. به طور کلی ارتودنسی به دو دسته متحرک و ثابت تقسیم می‌شود.در روش اول ارتودنسی دندان در اصفهان، برای یک مدت طولانی از تجهیزات خاصی به صورت ثابت، برای تراز کردن دندان ها استفاده می شود. در تمام طول مدت درمان این ابزار باید در دهان قرار داشته باشند و به هیچ عنوان خارج نشوند

کلینیک ارتودنسی در اصفهان در شیوه درمانی ارتودنسی متحرک، از ابزار ارتودنسی استفاده می کنند که لزومی ندارد برای یک مدت طولانی و تا پایان درمان آن ها را در دهان قرار داد. این ابزار معمولا در طول شبانه روز نزدیک 22 ساعت باید در دهان قرار بگیرند. در روش ارتودنسی متحرک یک قالب از دندان های فک بالا و پایین گرفته و در نهایت یک پلاک برای دندان ها آماده می‌شود که شما می‌توانید آن را هر زمان که احساس ناراحتی کردید از دهان خود خارج کنید.

بیشتر بدانید : لیست ۱۰تایی بهترین دکتر و متخصص اصلاح طرح لبخند در اصفهان

 

 

نکاتی مهم که در طول درمان ارتودنسی

 ارتودنسی معمولا با خطر سایش و پوسیدگی دندان همراه است و اگر قرار باشد شخصی به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت ندهد، بهتر است از انجام آن خودداری کند. تا زمانی که بتواند بهداشت دهان و دندان خود را مدیریت کند. قبل از شروع هرگونه کار ارتودنسی، رسیدگی به بهداشت دهان و دندان بسیار ضروری است. شما باید پیش از نصب بریس‌ها، دندان های خراب و پوسیده را ترمیم کنید و اگر نیاز به درمان ریشه دارید، حتما انجام دهید. بدون انجام اقدامات بهداشتی دهان، خطر پوسیدگی دندان در حین درمان وجود دارد. بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان همچنین ممکن است توصیه کند که از مصرف برخی نوشیدنی ها، میان وعده های شیرین و سایر مواردی که منجر به پوسیدگی دندان ها می شود، اجتناب کنید.

بیشتر بدانید : لیست ۱۰تایی بهترین دکتر متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان

 

 

 سوالات متدال درباره ی ارتودنسی دندان

بهترین سن برای ارتودنسی دندان چه زمانی است؟

 درمان ارتودنسی دندان در کودکان معمولا از سن ۱۲ سالگی شروع می شود یعنی درست زمانی که تمام دندان های شیری ریخته و دندان های دائمی سر از لثه در آورده اند. هر چند که نمیتوان این سن را بهترین سن انجام درمان ارتودنسی نامید، اما یکی از بهترین زمان های ممکن است. در این بین استثناهایی وجود دارد. برای مثال کودکانی که از مشکل شکاف لب یا کام رنج میبرند، باید پیش از تکامل و توسعه دندان های دائمی خود تحت درمان قرار بگیرند. درمان های‌ ارتودنسی تنها مختص کودکان و نوجوانان نیست و غالبا در بزرگسالان نیز انجام میشود. بعد از سن بلوغ میتوان در هر سنی اینکار را انجام داد. اما باید توجه کرد که هرچه سن بالاتر میرود معمولا شانس درمان کمتر و طولانی تر میشود.

آیا ارتودنسی دندان با درد همراه است؟

 شما ممکن است کمی بعد از نصب براکت ارتودنسی به مدت چند روز دردی را تجربه کنید که با مصرف دارو زیر نظر پزشک قابل کاهش است، البته ممکن است در طول دوره درمان به دلیل زخم شدن لب و لثه، دردی را تجربه کنید که باید با پزشک خود در میان بگذارید.

 طول دوره درمان ارتودنسی چقدر است؟

هیچ زمان دقیقی برای درمان وجود ندارد، زمان آن برای هر فرد با توجه به میزان و شدت مشکل متفاوت است، اما این درمان می‌تواند در بازه ای بین 6 تا 36 ماه طول بکشد.

بیشتر بدانید : لیست ۱۰ تایی بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال دندان در اصفهان

 

سخن آخر

ارتودنسی، به عنوان یک فرآیند تخصصی در حوزه دندانپزشکی، مزایای فراوانی دارد. این روش نه تنها به بهبود ظاهر ظاهری افراد کمک می‌کند، بلکه تأثیر بسزایی بر عملکرد دهان و فک‌ها دارد. یکی از مهمترین مزایا، تصحیح تناوب نامناسب دندان‌هاست که موجب بهبود کلام و گفتار می‌شود. همچنین، ارتودنسی به بهبود فضای بین دندان‌ها و پیشگیری از مشکلاتی نظیر برجستگی یا خفگی فک‌ها کمک می‌کند. از دیگر مزایا می‌توان به افزایش راحتی در خوردن و جلوگیری از فشارهای نامتوازن بر روی دندان‌ها اشاره کرد. این فرآیند، علاوه بر بهبود کیفیت زندگی دهانی، از لحاظ جلوگیری و تصحیح مشکلات بیشتری نیز بهره‌ وری دارد و سبب ارتقاء کلیت سلامت دهان و دندان‌ها می‌شود. برای انتخاب بهترین کلینیک ارتودنسی در اصفهان با ما همراه باشید.

معرفی بهترین ها با اصفهان سیصد و شصت .

نگار روح الامین

ما یک تیم تولید محتوا هستیم که سعی داریم تا بهترین مشاغل وکسب و کارهای شهر اصفهان را شناسایی و معرفی کنیم . اصول مهم در معرفی کسبو کارها معیارهایی است که توسط مخاطبان در نظر گرفته میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود