لیست 10تایی بهترین دکتر متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان + قیمت سال 1402

ارتودنسی کودکان در اصفهان

ارتودنسی دندان، به معنای ترتیب دادن و به حالت طبیعی برگرداندن دندان‌ها، رفع عیوبی مانند ناصحیحی و بد فرم بودن دندانها و همچنین تغییر موقعیت، شکل و جا کردن فک و دندان است. این درمان نه تنها در دوران کودکی بلکه در بزرگسالان نیز صورت می‌گیرد. اما اصطلاح “ارتودنسی کودکان” بیشتر به همه تدابیری که به منظور پیشگیری از ناهمواری دندان‌ها و درمان به موقع این مسائل در دوران کودکی انجام می‌شود، اشاره دارد. در این مقاله لیست بهترین دکتر ارتودنسی کودکان در اصفهان، بهترین متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان و قیمت ارتودنسی کودکان در اصفهان در سال 1402 را برای شما آورده ایم.

 

ارتودنسی کودکان در اصفهان

 

بهترین متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان

پس از اتمام دوره عمومی دندانپزشکی، دندانپزشکان به مدت 2 تا 4 سال دوره تخصصی ارتودنسی را طی می کنند. در این دوران، آنها در مورد موقعیت دندان ها و فک، انواع ناهنجاری های دندان و فک و روش های درمان آن ها آموزش می بینند. این متخصصان قادر به درمان تمام مشکلات عدم هماهنگی دندان و فک در سنین مختلف هستند. اگرچه ، اگر بیشتر در زمینه ناهنجاری های دندانی در کودکان تجربه داشته باشند ، به طور عمومی به عنوان متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان شناخته می شوند. در ادامه لیست بهترین متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان را آورده ایم. همراه ما باشید.

بیشتر بدانید : لیست ۱۰تایی بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

چه کودکانی نیاز به ارتودنسی دارند ؟

در صورت وجود علائم زیر دندانهای کودک شما نیاز به ارتودنسی داشته و باید به دکتر متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان مراجعه نمایید.

 • دندان های دائمی فرزندتان کج است.
 • یا اگر یکی از فک هایش دچار جلوزدگی است.
 • اگر بین دندان هایش در جلو، حین بستن دهان، فاصله وجود دارد.
 • اگر بین تمامی دندان هایش فاصله افتاده.
 • اگر یکی از فک هایش بیشتر به سمت راست یا چپ متمایل است.
 • دندان شیری اش زودتر یا دیرتر از موعد افتاده یا هنوز نیوفتاده.
 • بعد از سن 5 سالگی کودک هنوز انگشتان خود را میمکد یا از شیشه شیر استفاده می کند.
 • تنفس دهانی دارد و به جای بینی از دهان نفس می کشد.
 • حین قورت دادن غذا به جای اینکه زبانش را به سقف دهان نزدیک کند به دندان های جلو میزند.

 

متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان

 

لیست 10تایی بهترین دکتر متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان

1.دکتر مهدی رفیعی

ایشان به عنوان هیئت علمی در دانشگاه فعالیت می‌کنند و به درمان ناهنجاری‌های دهان، دندان و فک می‌پردازند.  دکتر مهدی رفیعی ضمن انجام ترمیمات ارتودنسی در کودکان و بزرگسالان ، در زمینه خدمات درمانی دندانپزشکی متنوعی نیز فعال است.

 • آدرس : اصفهان، توحید میانی، جنب بانک پاسارگاد، مجتمع نگار ۱، طبقه ی دوم
 • تلفن : ۰۳۱۳۶۲۶۰۲۲۳

2.دکتر حسین شصت فولادی

دکتر شصت فولادی متخصص ارتودنسی برای بزرگسالان و اطفال است. او تحصیلات خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انجام داده است و در سال ۱۳۸۵ فارغ التحصیل شد. ایشان دارای تخصص و مهارت بالا در زمینه ارتودنسی برای بزرگسالان و اطفال هستند و مراجعه‌کنندگان با اعتماد به خدمات ایشان از تجربه و مهارت بالایشان راضی هستند.

 • آدرس : اصفهان – شریعتی غربی-مجتمع ایران زمین-طبقه سوم-مطب دکتر حسین شصت فولادی
 • تلفن : ۰۹۰۲۲۱۹۲۵۲۵

3.دکتر فریناز شیربان

دکتر فریناز شیربان، فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در رشته دندانپزشکی سال ۸۴ است. او در سال ۸۶ موفق به کسب رتبه اول علوم پایه در سطح کشور شد و در سال ۹۰ فارغ‌التحصیل شد. سپس وارد دوره تخصصی ارتودنسی دندان شده و مدرک بورد تخصص ارتودنسی را در اختیار دارد. در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است. خدماتی که دکتر شیربان ارائه می‌دهد، شامل انواع ارتودنسی ثابت و متحرک، ارتودنسی شفاف و نامرئی، ارتودنسی لینگوال و تک دندان، و درمان ناهنجاری‌های فک و صورت است.

 • آدرس : اصفهان، توحید میانی ،نرسیده به چهارراه مهرداد،جنب بانک سپه ساختمان مینیاتور ، طبقه سوم
 • تلفن : 09338002538

4.دکتر نسترن جنابی

دکتر نسترن جنابی را میتوان جزء بهترین متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان دانست. تا کنون، ایشان درمان‌های بسیاری را برای بزرگسالان و کودکان انجام داده و در درمان ناهنجاری‌های فک و صورت متخصص میباشند. ایشان دارای تجربه و مهارت بسیار بالایی در این حوزه‌ی کاری خود هستند. بهترین دکتر ارتودنسی کودکان در اصفهان.

 • آدرس :  اصفهان، چهارباغ بالا
 • تلفن :  ۰۳۱۳۶۶۶۱۳۰۹

5.نسیم اثناعشری

دکتر اثناعشری پس از تکمیل دوره عمومی دندانپزشکی، به عنوان عضو هیئت علمی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اصفهان فعالیت می‌کنند. در سال 1388، وی با موفقیت و پذیرش در رشته تخصصی ارتودنسی شده و در حال حاضر دارای بورد تخصصی این حوزه هستند. دکتر اثناعشری از تجهیزات پیشرفته و بروز در ارتودنسی استفاده می‌کند و به عنوان یکی از بهترین دکتران در این رشته در اصفهان محسوب می‌شود.

 • آدرس : اصفهان، خیابان توحید میانی، نبش کوچه شماره 31، طبقه فوقانی داروخانه، ساختمان پزشکی توحید، طبقه 1، واحد 111
 • شماره تماس : 03136266599

6.دکتر علی محمد کلانتر

ایشان تخصص ارتودنسی خود را از دانشگاه تمپل فیلادلفیای آمریکا دریافت نمودند و جایزه بهترین تحقیق ارتودنسی آمریکا را از آن خود کردند. از جمله خدمات دکتر کلانتر معتمدی می‌توان به ارتودنسی کودکان و بزرگسالان و درمان ناهنجاری‌های دهان و دندان اشاره نمود. ایشان را میتوان به عنوان بهترین متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان معرفی نمود.

 • آدرس : اصفهان، خیابان فیض، خیابان رحیم ارباب، نبش بن بست 4 (مهتاب)، ساختمان میداس، دندانپزشکی اُپال
 • تلفن : 36266260-031

7.دکتر محمد علی ناصری

دکتر محمد علی ناصری فارغ التحصیل دندانپزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۸۹ می‌باشد دوران تخصص خود را در دانشگاه جندی شاپور اهواز گذرانده و در سال ۹۴ موفق به اخذ بورد و دانشنامه تخصصی ارتودنسی شده است. او به مدت دو سال به عنوان هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان (خرم آباد) فعالیت کرده و در همان زمان به سرپرستی دانشکده دندانپزشکی آزاد بروجرد و مدیریت بخش ارتودنسی نیز مشغول بوده است. در حال حاضر او به عنوان یکی از برترین متخصصان ارتودنسی کودکان در اصفهان فعالیت می کند.

 • آدرس : اصفهان ، چهارراه پلیس ، توحید جنوبی ، نبش کوچه کاویان ، ساختمان ژیوار ، طبقه اول ، واحد ۱۰۴
 • تلفن : ۰۹۱۳۰۲۱۱۳۱۳

8.دکتر مریم حاجی احمدی

متخصص در رشته دندانپزشکی کودکان در اصفهان. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی در دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه . عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران.  ایشان در کنگره‌های متعددی در داخل و خارج از کشور سخنرانی و شرکت کرده‌اند. همچنین، مقالات علمی ارزشمندی را در مجلات معتبر داخلی و خارجی منتشر نموده اند. یکی از بهترین متخصصان ارتودنسی کودکان در اصفهان.

 • آدرس : اصفهان
 • تلفن : 03136281531

9.دکتر نجمه اخلاقی

رتبه اول ورودی سال ۱۳۸۱ در رشته دندانپزشکی عمومی و رتبه ۲۱ تخصص سال ۱۳۸۷ در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

رتبه اول بورد تخصصی دندانپزشکی کودکان در کشور

دندانپزشک نمونه سال ۹۱

عضو هیات علمی گروه دندانپزشکی کودکان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان

عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران

شرکت و سخنرانی در کنگره های متعدد داخلی و خارجی

چاپ مقالات علمی متعدد در مجلات معتبر داخلی و خارجی

عضو هیات نویسندگان ژورنال دانشکده دندانپزشکی (dental research journal)

بهترین دکتر ارتودنسی کودکان در اصفهان

 • آدرس : اصفهان – بلوار دانشگاه، خ توحید میانی، اولین تقاطع بعد از چهارراه پلیس، نبش بن بست ۱۲، ساختمان نیکو، طبقه ۲
 • تلفن : ۰۹۱۳۵۶۵۹۳۵۳

10.دکتر فاطمه تیموری

ورودی سال 1381 در رشته دندانپزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

فارغ التحصیل در رشته دندانپزشکی عمومی در سال 1387 و پذیرش در همان سال در آزمون تخصصی ارتودنسی دانشگاه آزاد تهران

فارغ التحصیل دوره تخصصی ارتودنسی در سال 1391

عضو هیات علمی بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اصفهان

بهترین متخصص ارتودنسی کودکان در اصفهان

 • آدرس :  اصفهان، خیابان توحید میانی، ساختمان تیراژه طبقه 4 واحد 12
 • تلفن : 09376809858

بیشتر بدانید : لیست ۱۰ تایی بهترین متخصص روکش دندان در اصفهان

ارتودنسی کودکان پیشگیری چیست ؟

ارتودنسی در سن کودکی یکی از مراقبت‌های مهم است که برای کودکان باید صورت گیرد. ارتودنسی کودکان، که به عنوان ارتودنسی پیشگیری نیز شناخته می‌شود، به انجام ارتودنسی در سنین کودکی اشاره دارد. تقریباً ۷۰ درصد افراد جامعه نیاز به درمان ارتودنسی دارند و از این تعداد، ۴۰ درصد آنها اطفال هستند. در سن ۷ سالگی که وضعیت فک‌ها و دندان‌های اطفال تقریباً مشخص شده است، با انجام ارتودنسی‌های ساده، می‌توان بسیاری از مشکلات اطفال را برطرف کرد.

 

 

چه سنی برای ارتودنسی کودکان مناسب است ؟

زمان ارتودنسی وابسته به شرایط کودک متفاوت است، اما برای انجام معاینات اولیه باید قبل از سن ۷ سالگی اقدام کرد. به طور کلی، می‌توان در بازه‌ی سنی ۷ تا ۱۲ سالگی درمان ارتودنسی در کودکان را به طور مؤثری انجام داد.

بیشتر بدانید : لیست ۱۰ تایی بهترین دکتر و متخصص کامپوزیت دندان در اصفهان

مزایای ارتودنسی کودکان

 • انجام ارتودنسی در دوران کودکی تنها برای ظاهر کودکان مهم نیست. علاوه بر ظاهر، ارتودنسی در دوران کودکی می‌تواند از بسیاری از مشکلات روحی و کاهش اعتماد به نفس در او پیشگیری کند و او را در دوران بزرگسالی تحت تاثیر قرار ندهد. کودکانی که با ناهنجاری‌های دندانی دست و پنجه نرم می‌کنند، ممکن است در دوران کودکی توسط همسالانشان تمسخر شوند و به این باور برسند که ظاهر خوبی ندارند. این باور در طول سال‌های بزرگسالی نیز ادامه دارد و باعث می‌شود که شخص از حضور در گروه‌های دوستانه خودداری کند.
 • ارتودنسی در دوران کودکی  منجر به کاهش و یا پیشگیری از بروز بیماری‌های گوارشی می‌شود. این روش باعث قرار گرفتن دندان‌ها به صورت صحیح در مکان‌های مناسب می‌شود و در نتیجه عملیات جویدن نیز به درستی صورت می‌گیرد. به این ترتیب، بسیاری از مشکلات گوارشی که ناشی از عدم جویدن صحیح است، کاهش می‌یابند. به علاوه، جویدن مناسب باعث بهبود عملکرد گوارش و جذب بهتر ویتامین‌ها و مواد مغذی می‌شود.
 • ارتودنسی در دوران کودکی علاوه بر ساده تر بودن نسبت به ارتودنسی در بزرگسالان، زمان درمان کوتاه تری هم دارد. جابجایی دندان های کودکان در مقایسه با  بزرگسالان راحت تر است و استخوان های آنها نیز به سختی استخوان های بزرگسالان نیست. 
 • داشتن دندان‌های نامرتب در کودکان ممکن است باعث مشکلات در ادای کلمات شود. درمان ارتودنسی کودکان، علاوه بر اهدای لبخند زیبا، باعث حل مشکلات گفتاری آنها می‌شود.
 • انجام ارتودنسی باعث بهبود تنفس در بچه‌ها می‌شود، به خصوص در کودکانی که عادت نفس کشیدن از دهان را دارند؛ با انجام ارتودنسی، این عادت از یادشان میرود.
 • کاهش پوسیدگی دندانی یکی از مزیت‌های دیگر درمان ارتودنسی در کودکان است. دندان‌هایی که به طور نامنظم و با همپوشانی قرار گرفته‌اند در این شرایط، تمیز کردنشان با استفاده از مسواک و نخ دندان چالش‌برانگیز خواهد بود. همچنین بچه‌ها علاقه زیادی به خوراکی‌ها و تنقلات شیرین دارند. خوردن این نوع مواد غذایی و باقی‌ماندن آن‌ها در بین دندان‌ها (که به سختی قابل تمیز شدن هستند)، باعث پوسیدگی زودرس دندان‌ها می‌شود. با ارتودنسی، دندان‌های نامنظم ترتیب می‌یابند و مراقبت از آن‌ها آسان‌تر می‌شود.

 

معرفی بهترین ها با اصفهان سیصد و شصت

نگار روح الامین

ما یک تیم تولید محتوا هستیم که سعی داریم تا بهترین مشاغل وکسب و کارهای شهر اصفهان را شناسایی و معرفی کنیم . اصول مهم در معرفی کسبو کارها معیارهایی است که توسط مخاطبان در نظر گرفته میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود